Ads Top

Δεν ξανάγινε: Ο Ολυμπιακός γύρισε με 14-0 και επιμέρους σκορ 27-2 στην 3η περίοδο!

Μπασκετικό… μπούλινγκ του Ολυμπιακού στη Μονακό, την ισοπέδωσε ολοκληρωτικά στην 3η περίοδο!

Παραμάζωμα πήρε ο Ολυμπιακός τη Μονακό μετά την ανάπαυλα! Θιγμένοι από το -12, οι Πειραιώτες γύρισαν αγριεμένοι και με σερί 14-0 σε λιγότερο από τέσσερα λεπτά έφεραν τούμπα τον ημιτελικό!

Αγριεμένος γύρισε από τ’ αποδυτήρια ο Ολυμπιακός!

Μεταμορφωμένοι σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο, οι Πειραιώτες εξαφάνισαν για πλάκα το -12 με το οποίο προηγήθηκε η Μονακό (41-29).

Κάνοντας λοιπόν μπασκετικό… μπούλινγκ στους Γάλλους, η ομάδα του Μπαρτζώκα έκανε σερί 14-0 σε λιγότερο από τέσσερα λεπτά και δέχθηκε το πρώτο καλάθι στα 4’18’’ πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου!

Συνεχίζοντας, δε, το κρεσέντο και φτάνοντας το επιμέρους σκορ στο 27-2, οι «ερυθρόλευκοι» πήγαν στο τέταρτο δεκάλεπτο με διαφορά 13 πόντων (56-43)!

Ακολουθήστε το Live-sports365.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις